Psk. Dan. Eşref Bolukçu Kimdir

Ben 1976 yılında çiftçi Kerim ile Fadime’nin çocuğu olarak Elazığ’ın Baskil ilçesinin Beşbölük köyünde gözümü açmışım dünyaya. 

Psk. Dan. Eşref Bolukçu Kimdir Eşref Bolukçu

Doğum Tarihi: 25.04.1976

Doğum Yeri: Çavuşlar Mezrası / Beşbölük Köyü / Baskil / Elazığ

Mesleği: Psikolojik Danışmanlık

Eskiden kendi hayat hikâyemi yazmayı pek sevmezdim. Ama şimdilerde yazmak hoşuma gidiyor. Hem kendimi tanıtmak hem de başkası tarafından anlaşılmak için yazıyorum…

Ben 1976 yılında çiftçi Kerim ile Fadime’nin çocuğu olarak Elazığ’ın Baskil ilçesinin Beşbölük köyünde gözümü açmışım dünyaya. 

6 yaşında iken mezraya 3 kilometre uzaklıktaki ilköğretim okuluna başladım. 4. Sınıftan itibaren Baskil YİBO’da eğitim öğretimime devam ettim. Lise eğitim öğretimime Malatya Fatih Lisesi’nde devam ettim. 

1993 yılında Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliğini kazandım. Çeşitli sebepler buradaki kaydımı dondurdum. Daha sonra kayıt yenilemediğim için kaydım silindi. 1995 yılında İnönü Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliğini kazandım ama yine kayıt yapmadım. 1996 yılında tek tercih ile İnönü Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı’nı kazandım.

PDR çok sevdiğim bir bölümdü; tek tercihle girmemin sebebi de bu. Ama maddi sorunlardan dolayı 3 yıl gecikmeli olarak üniversiteye başlamış oldum.

PDR’yi okumak benim için çok önemliydi. Bu nedenle severek okuyordum.

Haziran 2000 tarihinde mezun oldum. 22 Eylül 2000 tarihinde kura ile Malatya Yunus Emre Endüstri Meslek Lisesi’nde psikolojik danışman olarak ilk görevime başladım.

13 Mart 2002 tarihinde kızım İrem doğdu. Nisan 2002 ayında Burdur’da 1 aylık askerlik yaptım. Mayıs 2002 tarihinden itibaren Malatya Arapgir YİBO’da yedek subay olarak psikolojik danışman olarak çalıştım. Temmuz 2003 tarihinde tekrar kadromun olduğu okula Yunus Emre EML’ye geri döndüm.

Çok istememe rağmen yüksek lisans yapamadım. Yüksek lisans için asıl engel kızım İrem’in hastalığı idi. Sürekli Ankara Hacettepe Hastanesi’ne götürdüğüm için kendi eğitimimi ve kariyerimi düşünecek zamanım ve fırsatım olmadı.

4 Ocak 2006 tarihinde oğlum Muhammed doğdu.

26 Haziran 2006 tarihinde Malatya Hidayet İlköğretim Okulu’nda kendi isteğimle göreve başladım.

26 Kasım 2008 tarihinde kızım Gülnisa doğdu.

28 Ocak 2013 tarihinde kendi isteğimle Malatya Avni Kiğılı Kız İmam Hatip Lisesi’nde psikolojik danışman olarak göreve başladım.

3 Temmuz 2015 tarihinde kendi isteğimle doğduğum il olan Elazığ'a tayin istedim. Halen Balakgazi Ortaokul'unda çalışmaktayım

İşte paylaşmak istediğim hayat hikâyem bu. Buraya kadar okuduysanız beni tanıyorsunuz artık. Bundan sonra hayatımda değişiklik olursa buraya ekleyeceğim.

 

Eğitimlerim

Temel Önleme Formatörlüğü Kursu  

Psikososyal Müdahale Hizmetleri Kursu

Deprem ve Acil Afet Eğitimi

TKT(7-11) Kullanma ve Uygulama Kursu  

TYT(9-11)Kullanım ve Uygulama Semineri  

Kaynaştırma Eğitimi ve BEP Semineri  

Sınıf Rehberlik Programı Semineri  

Okul Sağlığı Semineri  

Web Tasarımı İleri Düzey Kursu(ASP)  

Web Tasarım Front Page Kursu  

Bilgisayar Bakım ve Onarım Kursu  

İnternet Kullanım Kursu 

Bilgisayar ve İnternet Kullanım Kursu

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Aslı Katar @Hocam :) Süpersiniz

17 Ocak 2017 16:11

Selamlar hocam. Süpersiniz

Twitter'da Takip Et

Portal Scripti: Medya İnternet